Modifikace zadního pérování na 4runnerech II.generace

Konečně sem se dokopal k tomu, abych po návodu pro I.generaci udělal v krátkosti návod i pro II.

 

Takže asi takle : Zadní náprava u II. generace pruží na vinutejch pérech. Jejich blbou vlastností je to, že se rádi unavěj a zadek auta pak klesne. Jednak to nevypadá pěkně, jednak člověk štrejchá zadnim nárazníkem po zemi a jednak to nejni ani pro ty péra zdravý. No a léčbu lze udělat buď koupí novejch origoš pér, instalací pér na zakazáku no a nebo přidáním nafukovacích měchů do stávajících per. No a vo tom se tu teď bavíme J  Děkuji tímto objeviteli této možnosti Zdeňkovi za některý fotky Tomovi !

Měchy maj tu výhodu, že jima lze pak měnit světlou vejšku auta podle potřeby !

Jestli se do toho chcete pustit, tak nejdříf musíte koupit dva nafukovací měchy do sedadla od autobousu Karosa. K dostání sou např. zde : http://www.vanep.cz/

V Praze Libni.

Ve stejném obchodu ještě koupíte cca 4-5 m hadice na nafukování a 3 převlečný matice, 3 koncovky pod matice, jednu roztrojku (tzv. téčko) a jednu spojku hadic. Všechno to vyjde na cca 15 stovek českých.

Na jeden konec spojky hadic pak přiletujete běžnej ventilek z kola / auta atd.

No a jakmile máte věci pohromadě, stačí na heveru zvednout auto tak aby se nám uvolnili péra, vyndáme je, vyndáme stávající gumový dorazy a vložíme měchy vývodem na hadičku dolu na místo per. Tam kam vychází vývod na hadičku vyvrtáme do spodní misky díru abychom jí pak mohli protáhnout hadičku.

Pak vložíme do pér měchy a vložíme na svoje místo

 

Ve finále zapojíme propojíme hadičky z obou měchů Tčkem a vyvedeme kamkoli je libo na přístupný místo (např. na zadní nárazník) a zakončíme oním ventilkem.

Když pak auto schodíme z heveru a nafoukneme měchy, měl by se zadek auta zvednout. Měchy snesou až 8 atmosfér ale podle zkušenosti stačí nafukovat na 1,6 atms.

Ideální samozřejmě je místo ventilku nainstalovat trojcestnej ventil a kompresor a nafukovat měchy přímo z auta. Jakmile to něgdo zbastlí, tak tendle návod upgraduju J

 

© Chorche 2005