Rakovnicko

 Úvod

  

Ve dnech 14. a 15. 05. 2005 proběhla první větší letošní klubová akce. Tentokrát v nový lokalitě – na Rakovnicku

(autor Chorche)

Na začátek nutno říct, že akci tentokrát neplánoval nikdo z klubu, ale vlastně sme se dík Padouchovi přifařili k akci rakovnickejch veteránystů. Padouch je jedním z veteránystů a hrdej majitel krásný BJ40ky. Zmíněný veteránysti akci nazývaji "Pátek třináctýho" a jezděj jí pravidelně na první jarní pátek 13 i když je vlastně v sobotu... Akci připravili ve velkym stylu a vlastně začínala ten pátek v jedný místní hospodě u Chobota velkou chlastačkou. Tý se ale nikdo z našeho klubu bohužel neúčastnil. A tak pro nás, klubáky, akce začala až v sobotu ráno u výše menovaný hospody. Akce se zůčastnilo asi 30 aut od veteránystů (UAZy, Jeepy, ARA, Samíci, Patroly, LCčka a já nevim co eště.  No a na startu bylo 6 aut od nás plus 2 spřátelený. Menovitě samozřejmě já, Jano, Lukáš, Praxík, Pavel a Tomáš. A k tomu Libor s Teránem a Praxíkův brách a Milan s Pajerem. No a taky naše drahý polovičky a další kamarádi. Po nahlášení aut a posádek organizátorum a seznámení s propozicema začal orientační závod. Jednotlivý posádky vyráželi po asi dvou - pěti minutách na trať, kde byly postupně 3 kontrolní stanoviště s nějakým úkolem. Trať o dýlce asi 15 km byla jako v každym orientáku vyznačená na papíře systémem malůvek "od hospody doleva, po pěceti metrech odbočka mezi stromy doprava, po dvěstě metrech za polem doleva" atd atd. Kupodivnu sme všichni z klubu trefili všude správně (to nelze říc o místních veteránystech, který bloudili po lesích křížem krážem :-) ) . První kontrolní stanoviště byl takovej malej triálek mezi stromama s výjezdem, sjezdem a místem na vykřížení. Všichni runerysti opět projeli více méně bez problémů. Tomáš trochu poladil lem blatníku o strom, já sem šokoval nějakýho místního majitele LC70 tim že sem pokračoval dál korytem s dvouma kolama ve vzduchu : nechápavě pravil "ty vole von tam má uzávěrku ?!" na coš sem mu vodpověděl že samozřejmě jo, a že mu klidně jednu prodám esi má zájem. Po vyřčení ceny čumněl ještě víc :-)))  Něgdo z klubu pak konstatoval něco jako "Chorche to projel jak nic a eště u toho stačil prodat špéru..." :-)

Další kontrolní stanoviště byla RZta neboli rychlostní zkouška. Spočívala v rychlý jízdě po klikatý polní cestě cca 700 metrů k posedu, kde se muselo vyšplhat nahoru a postavit tam plechovku, nebo jí naopak votamtat vzít, slíst a zase se vrátit na start. Samozřejmě co nejrychlejš. Nevim přesně jak ostatní, já to stihnul asi za minutu 40 vteřin (nejvíc času zabralo šplhání na posed, uš nejsem nejmlačí holt...). No a poslední kontrolní stanoviště byl triálek mezi laťkama na takový trati ve svahu s muldama. Všichni projeli bez problémů opět, jenom Pavel si docela vošklivě bouchnul koulí vo zem v jedný prohlubni. Mně jaxi zapoměli říc, že se to jede na čas. Nicméně sem hned po startu zjistitl, že sem si zapoměl zapnout volnoběšky, takže sem to jel jen na zadek a díky tomu (musel sem to trochu brát pod plynem) sem to zajel dost rychle aniš bych tušil že čas rozhoduje... :-)

Pak se jelo na oběd. To bylo malinko chaotický, protože se jelo do víc hospod kvůli počtu lidí. Takže sme se trošku roztrhali. Nás ved místní UAZista Alf do nějaký hospody přes louky a lesy. Než sme tam dojeli, tak ostatní skupina už byla po obědě, ale nám to nevadilo, aspon sme si najeli pár dalších teréních kilometrů.

Po obědě sme vyrazili směr bahno. Vlastně na místa který sme 14 dní předtim projeli s Padouchem při průzkumu trati. Bahno začínalo vlastně na normální lesní cestě, gde ale byly půlmetrový vyhrabaný rigoly plný slizkýho jílovýho bahínka, vždycky na jedný straně, takže auto jelo ve slušnym náklonu. Klubový auta první část projely  bez problémů, v rigolech uvízly jen samíci. Následoval výjezd na pahorek, kterej byl ale už pro někerý 4runnery problematickej. Kvůli dlouhýmu rozvoru se nešlo rozject a tak to bylo hodně o gumách a o technice jízdy. Velký problémy měl Tom, kterej s terénem neměl žádnou zkušenost a vždycky ve výjezdu jakmile kola začly hrabat dal nohu z plynu. Nakonec ho vytách Lukáš na laně. Já kopeček dík uzávěrce vyjel, ale až na podruhý. Na poprvý totiš začla na redukovanou dvojku hořet nová spojka... oblak dejmu zahnal přihlížející do uctivý vzdálenosti a auto pak smrdělo aš do večera... Z pahorku pak vedla jen jedna cesta - do koryta potoka plnýho bahna a následně do protisvahu na druhý straně koryta. Korytem a do protisvahu bez problémů projelo jen pár prvních veteránystů. Pro ostatní rozhrabaný bahno už bylo jistou pastí. Nechytnul se vlastně pak už vůbec nigdo. Někdo sice projel bahnem, ale už se nevyškrábal na protisvah, někdo zůstal rovnou v bahně. Vyproštování všech 40 aut trvalo asi 3 hodiny...

U mně přišel na řadu opět naviják, kterym sem se vytách na protisvah a pak s nim ještě vytách totálně uvýzlýho Alfovýho UAZe. Toho předtim nevytáhlo i několik za sebou zapřáhlejch aut. Nicméně noell si snim poradil jedna báseň. Ozvalo se takový to čvachtnutí jako dyš vytáhnete špunt z lahve vína a uázek vylít z bahna.

Pak následoval další úsek trati a sice sjezd korytem potoka, kterej měl po obou stranách poměrně vysoký a příkrý břehy. Jinejma slovama - gdo tam vjel, tak už musel korytem project až na konec. Jiná cesta nebyla. Tenle úsek se ale ukázal jako prakticky neřešitelnej oříšek, protože první 3 vojenský auta  beznadějně zapadly hned v začátku. Proto sme svorně konstatovaly, že pouštět do toho naše runery nemá v tudle večerní hodinu cenu a zbaběle sme úsek vobjeli lesem. Nákou chvíli sme pak pozorovali marný snažení o vyproštění těch 3 zapadlejch aut. Protože už se smrákalo, rozhodli sme se opustit organizátory a vyrazit směrem k tábořišti, který nám ochotně poskytnul Padouch na jeho lesním pozemku. Tam se rozdělal oheň, pivo, buřtíky, co kdo měl a pařilo se a klábosilo.

Po setmění dorazil ještě Chip, kterej teprve ten den dodělal přestavbu svýho runera na dýzla. Po půl roce to byl zázrak že to vyšlo a dorazil bez problémů.

Ráno přijel Padouch s Pinzgaurem, což je jakejsi rakouskej klon Tatry 805. Poradil nám kam v neděli vyrazit a kam ne (mněl sem naplánovaný asi 3 hrady podle mapy, který mi pohanil áčto sou prej jenom na mapě ale v reálu po nich neni ani památky...). S Pinzgaurem sme ještě projeli po jeho pozemku, pokáceli s nim pár stromků a vyhlídli místo na budoucí trialovou trať.

Pak dorazil ještě Robert a vyrazili sme na výlet za kulturou. Nejdřív na jeden místní zatopenej lom a pak na hrady Libštejn a Týřov s malou ofroudní vložkou. Pavel a Tomáš už s náma ale nejeli, vraceli se domu. Nakonec se zbytek skvadry přemístil na lom Amerika u Berouna. Tam sme se rozloučili  a vyrazili k domovu. (Praxík s bráchou Milanem se pak ještě stavili u nás doma, koupili a naložili Andynýho skůtra do Pajera jako by to byla koloběška a votfrčeli do Trutnova)

 

Celý týdle akci ještě předcházel průzkum trasy, kterýho se za Padouchova vedení účastnil Pepa, Tomec a já. Z něho sem dávám fotky.

Fotky jsou zde

Fotky z průzkumu trasy jsou zde

Zpět na akce

Historie vozů 4runner

Technické údaje

Modifikace

Termíny akcí

Seznam členů klubu

Foto Galerie

Diskuzní fóra

Rady a zkušenosti

Linky

Kontakt

 110908692