Humpolecko II

 Úvod

  

Ve dnech 27. a 28. 11. 2004 proběhla maxi - mini klubová akce. Podruhé na Humpolecku.

(autor Chorche)

Na začátek musím říct, že akci opět naplánoval a připravil tamní rodák a člen klubu Lukáš.  A teď proč akce byla maxi : pozvali sme kámoše z Jihlavskýho klubu www.offroadvysocina.com - s tim že Tomáš - jejich vůdce a zároveň člen našeho klubu byť už nemá 4runnera uved že od něj dorazí tak 4-5 aut. Nakonec jich dorazilo 9 ! A proč byla akce mini ? Protože od Nás z klubu dorazili jen 3 auta…  A to je ostuda.

Takže sešli sme se na starym mostě pod dálnicí D1 kdesi u Hořic.  Z Prahy sme přijeli jenom s Liborem (ne od nás z klubu, ale s teránystou). Tam už čekal Kuba od Jihlaváků. Ty se začali za chvíli srocovat a posléze dorazil i náš průvodce Lukáš. Dohromady se sešlo neuvěřitelnejch 12 aut ! Z tak velkýho počtu mě jímala hrůza, jaxe v terénu potom budeme koordinovat. Naštěstí všichni měli rádio, takže to nebyla taková hrůza.

A tak sme vyrazili do terénu. První kilometry ubíhaly naprosto v pohodě, až po chvíli se ztratil Michal s Defíkem. Vydali sme se ho hledat a zjistili že jel jinudy a zapad do divný smradlavý břečky ze který neměl šanci se dostat ven.  Mimojinym proto že neměl zamčenou mezinápravovou špéru. Točili semu nastřídačku přední a zadní kola, popř. jenom jedno… Jihlaváci ho dostali ven dvouma navijákama. Následně do stejný břečky zajel Kuba s Vitarou a situace se opakovala. Aby toho nebylo málo, Defík to skusil podruhý a znova uvíz. Past projel jenom modrej španěl a Vašek s LC.  Na něj ale všichni volali ať si vypne toho autopilota a skusí to znova bez něj… Potom Tom oběvil škarpu a začal testovat křížení na svým patrolu. Škarpu posléze projel oběma směrama, ne tak modrej španěl (nevim jaxe menuje řidič), kerej uvís na všem co mu dělá spodek auto spodkem auta. Vytáhli ho na kurtě. Podobně dopad i druhej Tom s Vitarou, kerej navíc ulomil šalpáku.

Akce se začala pomalu protahovat a my už byly netrpělivý, protože sme chtěli pokračovat dál v naplánovaný cestě.  Nakonec se všichni rozjeli a pokračovalo se dál. Po cestě ale začal zdržovat Michal s defíkem, kterej filmoval na profi kameru jakousi fiktivní reportáž z úplně jiný akce. Měli sme s nim nicméně trpělivost, i když se třeba pokoušel přivázat na střechu defíka stativ s kamerou a projíždět tak lesem mezi větvema.  Následovala zastávka na oheň a oběd . Bohužel docela lilo, takže posezení venku bylo spíš nepříjemný. Navíc vyvrcholilo Michalovo filmování, kterej dělal rozhovory s aktérama akce pro dětský domovy (uskutečnili Jihlaváci s  organizací Taria viz. www.offroadvysocina.com )  a tak po náký době  sme se s Lukášem a Liborem rozhodli, že pojedeme napřed. Zbytek lidí ještě nějakou chvíli natáčel a pak se vydali za náma. I když sme byly v neustálym rádiovym spojení, tak Jihlaváci nějak zabloudili a navíc uvízly (podle emočně silnejch výkřiků do rádia asi měli docela problémy). A tak nakonec zatímco my najeli v terénu za ten den asi 50 km, navštívili zříceninu tvrze u Kout a teprve za tmy se vyloupli u hotelu kde se spalo, Jihlaváci najeli kilometrů asi pět a některý jejich auta doznali jistejch modifikací typu ohnutá spojovačka, ruplej nárazník apod. Popravdě řečeno, Jihlaváci maj rači zapadání než ježdění , takže jim nelze vytýkat, že nás nedohnali a strávili zbytek dne někde na malym plácku.

Večer sme tak zůstali v hotelu jen s Lukášem, Evou, Andy a Liborem. Trochu sme zakalili v hospodě, dali pár panáků na památku Lišáka a na naše přežití a šli spát. Druhej den ráno sme naplánovali další část ježdění převážně v okolí kopce Melechov a následnej přejezd terénem do Kejžlic.

Hned ráno sme začali výjezdem na příkrou sjezdovku a vrchní část sme opravdu zdolali bez problémů, následoval vrchol Melechova s rozhlednou, čertův kamen a pak jak to šlo pomalu cik cak do Kejžlic. Po cestě sme museli např. odstranit spadlej strom přez cestu (pokoušel sem se ho dát na stranu, ale mizera pružil, takže dycky v určitym bodě mi začli kluzat na bahně boty a strom mě odpinknul spátky…).  Hodně opatrně sem projížděl po cestě s utrženym břehem nad potokem (stejný místo jako sme jeli na jaře ale opačně) a prodírali se úskejma korytama s šutrama a kořenama dokopců a z kopců.  Nakonec sme se vyloupli kousek od Kejžlic a zbytek cesty dojeli po silnici.

Akce byla až na malou účast dost vydařená, nikdo z nás nezapad ani nic nezničil. Dokonce i příroda zůstala naprosto bez poškození protože sme jezdili jen po lesních a polních cestách a sem tam po loukách.  Dokonce sme neporušili ani jeden zákaz vjezdu. Takže ještě jednou díky Lukášovi a Oldovi a těšíme se na příští akci !

Fotky jsou zde

Zpět na akce

Historie vozů 4runner

Technické údaje

Modifikace

Termíny akcí

Seznam členů klubu

Foto Galerie

Diskuzní fóra

Rady a zkušenosti

Linky

Kontakt

 110908692